Lakkadiwy i Indie południowe LAKK

Laccadiwy i Indie południowe

Indyjskie Lakkadiwy są naturalnym przedłużeniem wspaniałych i znanych powszechnie Malediwów. Wciąż pozostają obszarem nie odkrytym dla masowej turystyki. Dotychczas niewielu z nas miało okazję i możliwość tam zanurkować. Wyspa Kadmat, na której spędzimy kilka cudownych dni, uważana jest za najładniejszą w całym archipelagu. Poza nurkowaniem, czas na naszym wyjeździe przeznaczymy na zwiedzanie prawdziwych perełek niezwykłej kultury południowych stanów Indii: niezwykłych jaskiń Ellora i Ajanta, odwiedzimy Cochi i popływamy po niezwykle urokliwych rozlewiskach Backwaters.

Program:

Dzień 1: Przelot do Mumbai.

Dzień 2: Krótki 50 min przlot do Aurangabad, transfer i zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek i rozpoczynamy popołudniowe zwiedzanie. Ellora, to miejsce absolutnie niezwykłe.  Na ponad 2 km odcinku bazaltowego monolitu, znajdują się tutaj 34 wydrążone na przestrzeni wieków groty, stanowiące niezwykłe przesłanie tolerancji. Na niewielkim obszarze powstały świątynie trzech religii: hinduizmu (600- 900 n.e.), buddyzmu (400-800 n.e.), oraz dżinizmu (800-1000 n.e.).  Najwspanialsza jest Kajlasanatha – 30 metrowej wysokości świątynia poświęcona Bogu Śiwie, którą z niebywałą dbałością o detale rzeźbiono w litej skale przez ponad 100 lat. Nocleg w Aurangabad.

Dzień 3: Zwiedzania ciąg dalszy. Ajanta, znajduje się tutaj około 30 jaskiń, z unikatowymi malowidłami o tematyce buddyjskiej. Powstały między II w p.n.e., a VII w n.e. Odkryte na nowo, spod porastającej je dżungli dopiero w 1819 roku. Kilka jaskiń jest wciąż miejscem kultu religijnego, pozostałe stanowią zabudowania klasztorne(wihary).  Ajanta słynie przede wszystkim ze ściennych fresków, których tematyka związana jest głownie z osobą Buddy i z wydarzeniami z jego życia. Nocleg w Aurangabad.

Dzień 6: Wschód słońca na ”spokojnych wodach”, śniadanie i wykwaterowanie  przejazd na lotnisko, krótki lot do Agatti i transfer szybką łodzią na wyspę Kadmat.

Dzień: 7-12: Pobyt w ośrodku, nurkowania, odpoczynek i relaks. W czasie pobytu na wyspie mieszkać będziemy w jedynym, dostępnym dla turystów ośrodku. Nurkowania na Kadmat, to krystalicznie czysta, ciepła woda. To przepiękna laguna, gdzie piaszczyste pasaże przecinają gigantyczne  formacje pillar corals, to wreszcie wszechobecne żółwie.

Dzień 13: Wykwaterowanie z resortu, powrót do Agatti, lot do Cochin i dalszy przelot do Mumbai, nocny lot do Polski.

Dzień 14: Powrót i zakończenie wyjazdu.

Koszt wyjazdu 2380 $ zawiera:

– noclegi w hotelach standard 3*, pokoje 2 osobowe ze śniadaniem

– transport busem

– bilety wstępu i przewodnika w Ellora i Ajanta

– spektakl Kathakali w Cochin

– rejs i nocleg na houseboat w pokoju 2 osobowym, w tym lunch, kolacja i śniadanie

– pobyt z wyżywieniem i pakietem 10 nurkowań na Kadmat.

Koszt wyjazdu nie zawiera:

– przelotów do Indii, oraz wewnętrznych ok. 3000zł

– opłat wizowych, lotniskowych, bagażowych, o ile konieczne

– posiłków i napojów niewymienionych

– napiwków i wydatków własnych

– ubezpieczenia turystycznego i nurkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *