Królestwo Bhutanu, Darjeeling i Sikkim BHU12

Bhutan – to jeden z najmniejszych i najpiękniejszych zarazem zakątków świata. To niezwykłe, wypełnione magią miejsce, gdzie przywiązanie do tradycji, jest sprawą wagi państwowej. Wspaniała architektura klasztorów, dzongi, liczne festiwale i zawody łucznicze, to wszystko czeka na nas w Królestwie Smoka. Zanim się tam znajdziemy, odwiedzimy fascynujący północno-wschodni skrawek Indii: Darjeeling i Sikkim, gdzie ogladać będziemy zarówno ośnieżone himalajskie szczyty, olbrzymie rododendrony, pełne kwiatów ogrody i wspaniałe herbaciane plantacje.

Program:

28/Dzień 1: Przelot do Delhi.

29/Dzień 2: Przylot, przejazd do hotelu. Reszta dnia na zwiedzanie stolicy Indii. Nocleg w hotelu.

30/Dzień 3: Przelot do Bagdogra miasta w Bengalu Zachodnim i przejazd do Darjeeling(ok.4.5 godz). Po drodze podziwiać będziemy malownicze herbaciane ogrody i piękne jezioro. Droga doprowadzi nas do położonego na wys. 2300m, otoczonego szczytami himalajów Darjeelingu. Reszta dania na odpoczynek, nocleg w hotelu.

31/Dzień 4: Wcześnie rano przejazd na Tiger Hill, skąd oglądać będziemy przepiękny wschód słońca nad Kanchenjungą. Zwiedzimy też, należący do tybetańskiej szkoły żołtych czapek-gelupga, klasztor Ghoom(Yiga Choling). Powrót na śniadanie i krótki relas, po południu przejażdżka słynnym, pociągiem Toy Train, w 1999r wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nocleg w hotelu.

01/Dzień 5: Przejazd Darjeeling-Gangtok(ok 4 godz). Wjeżdżamy do Sikkimu. Nocleg w hotelu.

02/Dzień 6: Zwiedzanie Gangtok i okolicy. Jadąc nad jezioro Tsomgo, odwiedzimy najważniejsze klasztory Sikkimu: Rumtek , oraz Enchey.

03/Dzień 7: Przejazd do granicy z Bhutanem Jaigaon / Phuentsholing ok.190km, ok.6 godz), gdzie spotkamy sie z naszym bhutańskim przewodnikiem. Nocleg w hotelu po indyjskiej stronie.

04/Dzień 8: Przejazdem do Timpu(230km), rozpoczynamy zwiedzanie Bhutanu. Towarzyszyć nam będą przepiękne krajobrazy. Odwiedzimy słynny Kharbandi Gonpa, National Memorial Chorten, Folk Museum, BBS Tower, skąd będziemy mogli podziwiać piękną panoramę stolicy Bhutanu. Wieczorem odwiedzimy królewską rezydencję Tashichodzong. Nocleg w hotelu.

05/Dzień 9: Przejazd do Punakha, po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać wspaniałe widoki Dochula Pass(3310m). Po poludniu odwiedzimy najpiękniejszy w Bhutanie Punakha Dzong. Powrót na nocleg do hotelu.

06/Dzień 10: Przejazd do położonego w napiękniejszej dolinie zachodniego Bhutanu Paro(znajduje się tutaj jedyne w Bhutanie lotnisko). Po południu rozpoczniemy zwiedzanie Paro. Nocleg w hotelu.

07/Dzień 11: Paro: Ruiny Drugyal Dzong, wycieczka do słynnego Tiger Nest – Taktsang Monastery, skad wracajac odwiedzimy zbudowana w VII w. Kyichu Temple. Nocleg w hotelu.

08/Dzień 12: Przejazd na lotnisko i wylot z Bhutanu do Delhi, popołudniowy spacer i zakupy na Paharganju. Nocny wylot do Polski

09/Dzień 13: Powrót i zakończenie wyjazdu

Koszt wyjazdu 2670$ zawiera:

Indie:

– transfery lotnisko hotel

– 2 noclegi w Delhi, ze śniadaniem

– zwiedzanie miasta, z opłatami wstępu

Darjeeling/Sikkim:

– transport w czasie zwiedzania Darjeelingu i Sikkimu

– zwiedzanie zgodnie z programem, angielskojęzyczny przewodnik , gdzie niezbędny, bilety wstępu

– 5 noclegów ze śniadaniem

Buthan:

– zwiedzanie zgodnie z programem, w tym opłaty za wstęp

– anglojezyczny przewodnik

– transfery

– 4 noclegi ze śniadaniem, lunchem i obiadem

Koszt wyjazdu nie zawiera:

– przelotów do Indii, oraz lotu z Buthanu, w sumie ok. 4500Zł

– wiz do Indii, oraz Buthanu ok. 100$

– opłat lotniskowych, o ile niezbędne

– ubezpieczenia turystycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *