Peru PRU11

Peru

Peru to kolebka jednej z najstarszych cywilizacji świata. Dla nas turystów jest krajem archeologi i przywiązania do bardzo starej tradycji. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych do zwiedzania miejsc na Ziemi. W programie naszego wyjazdu: urokliwe Cuzco, oraz słynny, najbardziej znany w Ameryce południowej i przez wielu zaliczany do 5 najlepszych trekkingów świata, 43 km trekking „Inca Trial” do Machu Picchu.

Program:

25-26/Dzień 1-2: Przelot do Limy i dalej do Cuzco. W miarę wolnego czasu krótki spacer i zwiedzanie miasta(osoby po Galapagos, 26 lot Qito-Cuzco).

27/28 Dzień 3/4: Pobyt w Cuzco (3400m), aklimatyzacja i zwiedzanie miasta.

29/Dzień 5: Cuzco – Piscacucho – Huallabamba(ok 6 godz. +500m)

Z hotelu wyruszamy z około godz. 7 rano. Śniadanie po drodze w Ollantaytambo, gdzie podziwiać możemy ruiny Inków. Następnie ruszamy w kierunku Piscachuco (2600m). Stąd zaczynamy nasz trekking. Po 2 godz. zatrzymujemy się w kompleksie archeologicznym Llactapata – jest to zaginione miasto w pośrodku peruwiańskiej dżungli. Następnie ruszamy w stronę Cuscichaca, Llactapata oraz Huayllabamba (3100m). Tutaj zatrzymamy się na nocleg.

30/Dzień 6: Huallabamba-Warmiwanusca-Pacaymayo (6-7 godz., +1100m).

Dzień dzisiejszy to najtrudniejsza część naszego trekkingu. Podchodzimy 3-4 godz. na przełęcz Warmiwañusca (4215 m), skąd podziwiać można niesamowitą panoramę. Następnie zejście około 2 godzinne zejście do doliny Pacaymayo (3600m), gdzie spędzimy noc.

 

01/Dzień 7: Pacayamayo-Runcuracay-Sayacmarca-Phuyatamarca-Winay Wayna (ok.8-9 godz.,+500m).

Po ok. 1 godz. docieramy do odkrytego w 1915r. kompleksu archeologicznego Runcuracay. Następnie kontynuujemy marsz, aż do położonej na 3950 m przełęczy, skąd ogladać można panoramę doliny Pacaymayo, oraz gór Pumasillo (6000m) i Veronica (5700m). Zejście z przełęczy do kolejnego kompleksu archeologicznego Sayacmarca (3540m) i Chaquicocha, tu zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku, wyruszamy w kierunku kolejnych ruin zwanych Phuyu Patamarca (3650m), skąd zobaczymy już górę Machu Picchu. Następnie w dół ok. 1000 m i docieramy do naszego obozu w Wiñayhuayna(2700m), gdzie mamy  nocleg.

02/Dzień 8: Winay Wayna-Machu Picchu-Cuzco

Wczesna pobudka, zapewni nam dobre miejsce w kolejce do bram Machu Picchu, które podziwiać będziemy mogli przy wschodzie słońca. Następnie wizyta i zwiedzanie samego kompleksu archeologicznego, które odbędzie się z przewodnikiem(ok. 2-3 godz.) Potem powrotny bus do Aguas Calientes, skąd pociągiem wrócimy do Cuzco, nocleg.

 

03/Dzień 9: Transfer na lotnisko i przelot do Limy, czas na krótkie zwiedzanie miasta, nocleg

04/Dzień 10: Czas wolny, w zależności od godziny wylotu, przejazd na lotnisko i wylot do Polski

05/Dzień 11: Powrót i zakończenie wyjazdu.

Koszt  1570 USD obejmuje:

– transport z Cusco do Huallabamba

– pociąg powrotny z Aguas Calientes do Ollantaytambo, a pozniej bus do Cusco

– przewodnik i tragarze do niesienia naszego bagażu

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– bilet wstępu do Machu Picchu, oraz na Inca Trial

– ciepłe napoje

– zakwaterowanie podczas całego trekkingu

Koszt nie obejmuje:

– zimne napoje, woda mineralna, przekąski

– wejście do gorących wód, tam gdzie to możliwe(ok.5 soles)

– sprzęt turystyczny: śpiwory

Co zabrać: wodę ok.2 litry/dzień, śpiwór, krem z filtrem, kapelusz, okulary, buty trekingowe, ciepłą odzież, szorty, długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, rękawiczki ,czapkę, kurtkę przeciwdeszczową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *