Peru PRU11

Peru

Peru to kolebka jednej z najstarszych cywilizacji świata. Dla nas turystów jest krajem archeologi i przywiązania do bardzo starej tradycji. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych do zwiedzania miejsc na Ziemi. W programie naszego wyjazdu: urokliwe Cuzco, oraz słynny, najbardziej znany w Ameryce południowej i przez wielu zaliczany do 5 najlepszych trekkingów świata, 43 km trekking „Inca Trial” do Machu Picchu.

Program:

25-26/Dzień 1-2: Przelot do Limy i dalej do Cuzco. W miarę wolnego czasu krótki spacer i zwiedzanie miasta(osoby po Galapagos, 26 lot Qito-Cuzco).

27/28 Dzień 3/4: Pobyt w Cuzco (3400m), aklimatyzacja i zwiedzanie miasta.

29/Dzień 5: Cuzco – Piscacucho – Huallabamba(ok 6 godz. +500m)

Z hotelu wyruszamy z około godz. 7 rano. Śniadanie po drodze w Ollantaytambo, gdzie podziwiać możemy ruiny Inków. Następnie ruszamy w kierunku Piscachuco (2600m). Stąd zaczynamy nasz trekking. Po 2 godz. zatrzymujemy się w kompleksie archeologicznym Llactapata – jest to zaginione miasto w pośrodku peruwiańskiej dżungli. Następnie ruszamy w stronę Cuscichaca, Llactapata oraz Huayllabamba (3100m). Tutaj zatrzymamy się na nocleg.

30/Dzień 6: Huallabamba-Warmiwanusca-Pacaymayo (6-7 godz., +1100m).

Dzień dzisiejszy to najtrudniejsza część naszego trekkingu. Podchodzimy 3-4 godz. na przełęcz Warmiwañusca (4215 m), skąd podziwiać można niesamowitą panoramę. Następnie zejście około 2 godzinne zejście do doliny Pacaymayo (3600m), gdzie spędzimy noc.

 

01/Dzień 7: Pacayamayo-Runcuracay-Sayacmarca-Phuyatamarca-Winay Wayna (ok.8-9 godz.,+500m).

Po ok. 1 godz. docieramy do odkrytego w 1915r. kompleksu archeologicznego Runcuracay. Następnie kontynuujemy marsz, aż do położonej na 3950 m przełęczy, skąd ogladać można panoramę doliny Pacaymayo, oraz gór Pumasillo (6000m) i Veronica (5700m). Zejście z przełęczy do kolejnego kompleksu archeologicznego Sayacmarca (3540m) i Chaquicocha, tu zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku, wyruszamy w kierunku kolejnych ruin zwanych Phuyu Patamarca (3650m), skąd zobaczymy już górę Machu Picchu. Następnie w dół ok. 1000 m i docieramy do naszego obozu w Wiñayhuayna(2700m), gdzie mamy  nocleg.

02/Dzień 8: Winay Wayna-Machu Picchu-Cuzco

Wczesna pobudka, zapewni nam dobre miejsce w kolejce do bram Machu Picchu, które podziwiać będziemy mogli przy wschodzie słońca. Następnie wizyta i zwiedzanie samego kompleksu archeologicznego, które odbędzie się z przewodnikiem(ok. 2-3 godz.) Potem powrotny bus do Aguas Calientes, skąd pociągiem wrócimy do Cuzco, nocleg.

 

03/Dzień 9: Transfer na lotnisko i przelot do Limy, czas na krótkie zwiedzanie miasta, nocleg

04/Dzień 10: Czas wolny, w zależności od godziny wylotu, przejazd na lotnisko i wylot do Polski

05/Dzień 11: Powrót i zakończenie wyjazdu.

Koszt  1570 USD obejmuje:

– transport z Cusco do Huallabamba

– pociąg powrotny z Aguas Calientes do Ollantaytambo, a pozniej bus do Cusco

– przewodnik i tragarze do niesienia naszego bagażu

– wyżywienie podczas całego trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– bilet wstępu do Machu Picchu, oraz na Inca Trial

– ciepłe napoje

– zakwaterowanie podczas całego trekkingu

Koszt nie obejmuje:

– zimne napoje, woda mineralna, przekąski

– wejście do gorących wód, tam gdzie to możliwe(ok.5 soles)

– sprzęt turystyczny: śpiwory

Co zabrać: wodę ok.2 litry/dzień, śpiwór, krem z filtrem, kapelusz, okulary, buty trekingowe, ciepłą odzież, szorty, długie spodnie, latarkę, baterie, aparat, plecak, pieniądze, dokumenty, rękawiczki ,czapkę, kurtkę przeciwdeszczową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *