Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Egipt-safari St. John’s.

12 czerwca 2021 - 19 czerwca 2021

PLN5740

Safari na St. John’s uznawane jest za najpopularniejszą i najlepszą trasę Morza Czerwonego, doskonałe zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych nurków. Bogactwo podwodnego świata: wraki, lasy gorgonii, urokliwe labirynty, niewielkie jaskinie, tunele, pionowe ściany i koralowe ogrody, oraz ławice małych rybek i dużych tuńczyków, delfiny i napoleony, to wszystko czeka na nas właśnie na St. John’s.

Program:

13/Dzień 1: Wylot z Katowic do Marsa Alam w Egipcie. Po wylądowaniu transfer na łódź. Zakwaterowanie, przygotowanie sprzętu i odpoczynek po podróży.

14/Dzień 2:  Wypływamy na safari. Pierwsze nurkowania na rafach Shaab Marsa Alam.

Abu Galawa Small – piękna, bezpieczna rafa, w sam raz nadająca się na check dive. Rafa ta to przepiękne twarde i miękkie korale, oraz wrak niewielkiego jachtu. Głębokość nurkowania 12-15m.

 

15/Dzień 3: Nurkowania na Claudia i Sataya South.

Claudia – to jeden z najładniejszych, zbudowanych z twardych korali ogrodów na całym Morzu Czerwonym. Znajdziemy tu liczne małe jaskinie i tunele. Głębokość – w ogrodzie i tuż przy nim od 10 do 15 metrów, na zachód lekki spadek do 25 – 30 metrów. Spotkać to możemy liczne ryby rafowe, napoleony, barakudy, oraz trigger fish’e

Sataya South – to duża rafa, zaczynająca się tuż pod powierzchnią wody. Nurkowanie zaczynamy w pięknym koralowym ogrodzie, gdzie głębokość to ok. 6-10 metrów. Jest to znakomite miejsce na nurkowanie nocne.

16/Dzien 4: St John’s – Abu Basala

Abu Basala – to spora, podzielona na dwie części rafa. Piaszczyste usiane niewielkimi skupiskami korali dno, oraz piękne koralowe ogrody. Głębokość 15-18 metrów.

17/Dzień 5: St. John’s – Dangerous Reef.

Dangerous Reef – jest jedną z najpiękniejszych raf na całym St. John’s. Nurkujemy wzdłuż ściany, głębokość ok.15 metrów.

 

18/Dzień 6: St. John’s – Habili Ali i Gotta Kabira

Habili Ali. Ze względu na specyfikę tego miejsca, potrzebne będą dobre warunki pogodowe, aby łódź mogła bezpiecznie zakotwiczyć. Możemy wykonać tu dwa nurkowania. Jest tutaj możliwość zrobienia głębszych nurkowania na otaczającym rafę dropoff’.

Gotta Kabira St. John’s – piękna, porośnięta koralem ściana z licznymi szczelinami i jaskinkami. Możemy spotkać tu liczne rekiny. Tutaj również będziemy mieli możliwość wykonania głębszych nurkowań.

19/Dzień 7: Fury Shoal Garden i Malahy.

Fury Schoal Garden – to piękny ogród twardych korali poprzecinany istnym labiryntem uliczek i wąwozów. Głębokość ok.15 metrów.

Malahy – jest to to kompleks tworzących labirynt kilku dużych podwodnych ergów. Pomiędzy nimi poruszać się będziemy przepływając przez liczne wąwozy i tunele. Wewnątrz kompleksu dużo ryb rafowych i jack fish’ów, na zewnątrz szansa na spotkani z rekinami., oraz prawie wszystkie gatunki ryb. Głębokość na tym nurkowaniu 15-25 metrów. Dopływamy do portu. Ostatnia noc na łodzi.


20/Dzień 8:
 Śniadanie. Wykwaterowanie z łodzi i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

PROGRAM SAFARI, TJ. KOLEJNOŚĆ ODWIEDZANYCH MIEJSC, ILOŚĆ NURKOWAŃ, MOŻE ULEGAĆ ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW POGODOWYCH. KAŻDORAZOWO DECYZJE PODEJMUJE KAPITAN ŁODZI.

Nasza luksusowa łódź MY NIMAR, jest jedną z najbardziej wygodnych łodzi pływających po Morzu Czerwonym. To aż 40 metrowej długości stalowa, zbudowana w 2012 roku łódź safari. Posiada 4 pokłady, 10 osób obsługi, 12 klimatyzowanych kajut z łazienkami: 2 kabiny z łóżkiem podwójnym, 2 kabiny z łóżkiem podwójnym i pojedynczym idealne dla 3 osobowej rodziny, 8 kabin z 2 łóżkami pojedynczymi, klimatyzowany salon, bar, pokład słoneczny z wygodnymi miejscami do odpoczynku, dostęp do wifi, w miejscach kiedy znajdować będziemy się bliżej brzegu.

Cena safari 5740PLN zawiera:(cena może ulec niewielkiej zmianie w przypadku zaistnienia warunków niezależnych od organizatora).

– przelot na trasie Katowice – Marsa Alam

– transfery autokarowe lotnisko – łódź – lotnisko

– zakwaterowanie na łodzi w kabinach dwuosobowych

– wyżywienie: 3 x dziennie bufet, oraz przekąski pomiędzy posiłkami

– napoje: kawa, herbata, woda mineralna, oraz soft drinki

– butle 12l, oraz ołów (bez pasów)

– opieka 3 przewodników nurkowych, oraz polskiego instruktora

– 6 dni nurkowych: ok.20 nurkowań

Cena nie zawiera:

 – sprzętu nurkowego

– butla 15l ok 50E za safari

– nitrox ok 70E za safari

– opłaty za wizę wjazdową – 25usd/os.

– napiwku dla załogi łodzi ok. 50E/os.

– posiłków spożywanych poza łodzią

– wydatków osobistych

– ABSOLUTNIE WYMAGANEGO UBEZPIECZENIA NURKOWEGO I TURYSTYCZNO-ZDROWOTNEGO

 

 

Szczegóły

Start:
12 czerwca 2021
Koniec:
19 czerwca 2021
Koszt:
PLN5740

Miejsce

Ilość miejsc 26, pozostało wolnych 7