Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Meksyk – Cenoty.

12 marca 2020 - 25 marca 2020

USD2160

  Meksyk – Cenoty.

 „Nic nie jest w stanie oddać uczucia, jakie pozostaje w człowieku, po nurkowaniu w Cenotach, jaskiniach o niewyobrażalnej przejrzystości wody…”, gdzie podziwiać możemy niezwykłe formacje skalne, zjawisko mieszania się słodkiej i słonej wody, oraz niepowtarzalne obrazy malowane przez załamujące się światło. Naszą bazą będzie, hotel Caleta Tankah w Tulum. Dni, w których nie będziemy nurkować, będą doskonałą okazją do wypoczynku i poznawania fascynującej cywilizacji Majów.

PROGRAM WYJAZDU:

12/Dzień 1: Przelot do Cancun, odbieramy z wypożyczalni auta i jedziemy do Tulum, zakwaterowanie w hotelu.

13/Dzień 2: Dzień na aklimatyzację i odpoczynek po podróży

14/15 Dzień 3/4: Dwa dni nurkowe, po dwa nurkowania dziennie.

– Dos Ojos 2 nurkowania

– Caravela, Grand Cenote

16/Dzień 5: Relaks w hotelu lub, jako opcja wyjazd do Coba. W czasach swojej świetności zamieszkiwało tu ponad 50 tysięcy Majów. Szacuje się, że na tym terenie istnieje blisko 6,5 tysiąca struktur, z czego dotychczas, tylko kilkadziesiąt zostało odkrytych. Resztę wciąż porasta meksykańska dżungla… Wejdziemy na najwyższą piramidę Nuhoch Mul (42 m), z której rozciąga się niesamowity widok na otaczającą nas dżunglę!

 17-18/Dzień 6/7: Kolejne dni nurkowe, po dwa nurkowania dziennie. – Kukulkan, Chac Mol

Car  Wash, Tajma Ha

19/Dzień 8: Relaks w hotelu, lub jako opcja wycieczka na zwiedzanie jednego z „cudów świata”- Chitchen-Itza, prekolumbijskiego, założonego w V w przez Majów miasta, które rozbudowane zostało przez Tollteków. Zobaczymy tam słynne świątynie: Kukulkana, Wojowników Jaguara, Grupę Tysiąca Kolumn. Po zwiedzaniu kąpiel w ogromnym i pięknym Azul Cenote. Po drodze, jeśli czas pozwoli zwiedzanie kolonialnego miasta Valloidad i kąpiel w malowniczym Azul Cenote.

20-22/Dzień 9/10/11: Trzy dni nurkowania w Cenotach

– The PIT, Angelita

– Dreamgate 2 nurkowania

23/Dzień 12: Odpoczynek na plaży i ostatnie zakupy.

24-25/Dzień 13: Po południu przejazd i wylot z Cancun. Powrót do Polski, zakończenie wyjazdu.

Koszt wyjazdu 2160usd obejmuje:

– koszt wypożyczenia aut, bez kosztów paliwa

– przejazd lotnisko hotel

– pakiet 14 nurkowań z balastem i butlami

–  opłaty za wstęp i transfery do miejsc nurkowych

– 12 noclegów w hotelu Caleta Tanah w Tulum

 Koszt nie obejmuje:

– przelot do Cancun z Waw/Krk ok. 3000pln, lub Berlina ok.2200pln

– wyżywienia

– sprzętu nurkowego(konieczność posiadania 2 latarek)

– wycieczki do Coba, Chichen-Itza i Azul Cenote: opłat za transport, parking, wstęp, przewodnika

– ubezpieczenia nurkowego i turystycznego, bezwzględnie wymagane

– opłat wylotowych z Meksyku, o ile będzie konieczna

Cenot „Taj Maha”

Niesamowite nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie. Jest tam zielona dziura, do której wpadają gałęzie drzew i liście, porastając glonami barwią wodę na zielono, co w promieniach słońca daje fascynującą poświatę. Korzenie zwisające nad wodą, nietoperze, ptaki i środek tropikalnej dżungli tworzą niezapomniane wrażenie.

Cenot – „Angelita”

Nie jest to typowy cenot, ale raczej duży staw. Pięciominutowy spacer przez dżungle z butlą na plecach, już sam w sobie jest ciekawą przygodą, a nurkowanie w Angelita, pozostanie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Anhelita dostępna jest dla bardziej doświadczonych nurków, ponieważ w zasadzie całe nurkowanie odbywa się w toni.

Cenot – „Grand Cenote”

Jest jednym z najpiękniejszych na całym Jukatanie. Ilość form skalnych stalaktytów i stalagmitów jest tu zdecydowanie największa. Potężnej wielkości komory jaskiniowe mieszczą naraz wielu nurków i nikt nie wchodzi sobie w drogę. Ne ma tam hakokliny, słona woda jest dużo głębiej, a cały cenot ma aż 120 km długości.

Cenot – „Dos Ojos”

Jaskinia pełna stalaktytów i stalagmitów. U wejścia rosną, bliżej  nieznane, drzewa, których owoce w dużej ilości wpadają do wody. Dos Ojos ma 60 km długości i łączy się podobno z 25 innymi cenotami. Jest tak spektakularny, że IMAX wybrało ten właśnie cenot do nagrania filmu „ Podróż do zachwycających jaskiń”.

Cenot – „Aktun-Ha” (Car Wash)

Nazwa Cenotu – myjnia samochodowa, pochodzi od tego, że przez długi czas zatrzymywali się przy nim kierowcy i myli swoje auta, wykorzystując do tego właśnie wodę z Aktun Ha. Po przebrnięciu przez warstwę około 3 metrów głębokości, gdzie przejrzystość jest, fatalna, nagle ukazuje się nam klarowna woda z dużą ilością ryb słodkowodnych. Dno jest takie, iż zanurkować głębiej można tylko po brzegach cenotu. Widok z dołu w kierunku powierzchni jest zachwycający przede wszystkim ze względu na kolor wody.

Cenot „The Pit”

To nurkowanie na deser, ze względu na głębokość nurkowania również dla bardziej doświadczonych nurków. Olbrzymia i głęboka studnia, z boczna kawerną, z której roztacza się niesamowity widok. The Pit, otwarty został i udostępniony do eksploracji stosunkowo niedawno. Obecnie dzięki poprowadzonej do niego drodze dojazdowej nie wymaga już uciążliwego marszu ze sprzętem przez dżunglę. Tym, którzy zdecydują się tutaj zanurkować, Pit zapewni niesamowitą dawkę adrenaliny i satysfakcji.

Cenot ”Dreamgate”

Otwarty do zwiedzania   w 2006 r. jest najpiękniejszym z ”turystycznych”cenotów. Składa się 2 cavern, z których każda zachwyca nieprawdopodobną ilością dekoracji w postaci stalagmitów, stalaktytów, wiszących sopli, oraz kolumn. Ze względu na unikatową szatę dekoracyjną dostępny tylko dla nurków z perfekcyjną pływalnością.

Szczegóły

Start:
12 marca 2020
Koniec:
25 marca 2020
Koszt:
USD2160

Miejsce

Ilość miejsc 12, pozostało wolnych 7