Ładowanie Wyprawy

« All Wyprawy

Oman – safari nurkowe OMN

5 października 2019 - 13 października 2019

$1890

Oman – Przylądek Musandam

Leżący nad Zatoką Perską, a dokładniej Cieśniną Ormuz, Przylądek Musandam, jest jednym z niewielu już miejsc, gdzie, wciąż jeszcze bez tłumów można przeżyć wspaniałą nurkową przygodę. Cieśnina Ormuz, to swoista pompa, przez którą Ocean Indyjski zasila Zatokę Perską w bogatą w składniki odżywcze wodę. Pustynny charakter tego miejsca, brak naturalnych cieków wodnych, stwarza w wodach wokół Musandam niezwykłe wprost warunki dla rozwoju wspaniałej i bogatej flory i fauny. Znaleźć tu można praktycznie wszystko: koniki morskie, ślimaki, różne ryby rafowe, mola-mola, rekiny, baby manty, a nawet rekiny wielorybie.

PROGRAM:

05/Dzień 1: Przelot na trasie Kraków(ew. Warszawa) – Dubaj, transfer do hotelu i nocleg.

06-11/Dzień 2-8: Poranny, ok.3 godz. transfer autokarem na łódź, rozpoczyna nasze omańskie safari. Nurkujemy do 3 razy dziennie, w tym również nurkowania nocne. Dla chętnych dodatkowe nurkowania za dopłatą 25USD.

12/Dzień 9: W godzinach dopołudniowych wracamy do portu i jedziemy do Dubaju. Nocleg w Dubaju.

13/Dzień 10: Po śniadaniu wyjazd na lotnisko, wylot i powrót do Polski.

Nasza łódź nurkowa ma 24m długości i 6 kabin 2-osobowych. Jest to nowa, wzorowana na dubajskich Dhow jednostka nurkowa. Posiada klimatyzowane pomieszczenia i kabiny z łazienkami, bar i salon wyposażony w TV.  Nurkowania odbywają się z towarzyszącej jej motorówki, która wykorzystywana jest również dla chętnych do połowu ryb. W czasie safari korzystać możemy również z 2 kajaków, doskonałych do krótkich wycieczek po miejscowych fiordach. Na łodzi kompresor umieszczony jest pod pokładem, nie słychać wiec hałasu podczas ładowania butli. Mamy do zrobienia max. 18 nurkowań, w tym nocne, dodatkowe nurkowania są płatne. Nurkowania prowadzone są głównie wzdłuż pionowych ścian, w zakresie głębokości do 30m. Butle 12l DIN, temperatura powietrza ok. 28-32C, wody 24-27C, z widocznością w zakresie 20-30m. Kawa, herbata, woda serwowana jest nieodpłatnie(odpłatnie korzystać można z wody butelkowanej). Mocniejsze alkohole można zakupić po drodze i wziąć ze sobą, ale ceny nie zachęcają(jest zakaz przewożenia alkoholu przez granicę).

Cena 1890$ zawiera:

– zakwaterowanie w Dubaju, Hotel Ibis lub podobny, w miarę możliwości ze śniadaniem

– transfer na trasie Dubaj – Musandam – Dubaj

– safari nurkowe w Musandam(Oman) – 7 dni, 6 nocy, ok. 18 nurkowań

– zakwaterowanie na łodzi, 3 posiłki dziennie, kawa, herbata, woda, napoje gazowane

Cena nie zawiera:

– przelotu do Dubaju ok 1200PLN

– ubezpieczeń nurkowego, turystycznego i zdrowotnego.

– opłat wizowych/lotniskowych/bagażowych

– podatku nurkowego około USD 70/os.

– sprzętu nurkowego

– posiłków spożywanych poza łodzią

– napiwków dla obsługi ok. 50USD

– napojów innych niż woda, kawa, herbata, napoje gazowane serwowane na łodzi

Szczegóły

Start:
5 października 2019
Koniec:
13 października 2019
Koszt:
$1890

Miejsce

Miejsc 12, pozostało wolnych 9