Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Peru: Inca Trial-Machu Picchu

3 września 2022 - 14 września 2022

1900$

Peru to kolebka jednej z najstarszych cywilizacji świata. Dla nas turystów jest krajem archeologii i przywiązania do bardzo starej tradycji. To również Andy, jedne z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych gór świat. Obydwa te elementy czynią Peru, jednym z najbardziej atrakcyjnych i ciekawych do zwiedzania miejsc na Ziemi. W programie naszego wyjazdu urokliwe Cuzco, rainbow Mountains, oraz słynny, najbardziej znany w Ameryce Południowej i przez wielu zaliczany do grupy najlepszych trekkingów świata Inca Trial do Machu Picchu.

Program:

03/Dzień 1: Przelot do Limy, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i nocleg.

04/Dzień 2: Przelot z Limy do Cusco, wysokość ok 3400m z pewnością da o sobie znać. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

05/Dzień 3: Po południu kilkugodzinny spacer po mieście z przewodnikiem

06/Dzień 4: Dziś wyjedziemy poza miasto, aby zwiedzić historyczne i kulturowe atrakcje Chinchero i Ollantaytambo

Rozpoczynamy trekking Inca Trial:

 

 

 

 

07/Dzień 5: Cuzco – Piscacucho – Huallabamba(ok 6 godz. +500m). Z hotelu wyruszamy z około godz. 7 rano. Śniadanie po drodze w Ollantaytambo, gdzie podziwiać możemy ruiny Inków. Następnie ruszamy w kierunku Piscachuco (2600m). Stąd zaczynamy nasz trekking. Po 2 godz. zatrzymujemy się w kompleksie archeologicznym Llactapata – jest to zaginione miasto w pośrodku peruwiańskiej dżungli. Następnie ruszamy w stronę Cuscichaca, Llactapata oraz Huayllabamba (3100m). Tutaj zatrzymamy się na nocleg.

08/Dzień 6: Huallabamba-Warmiwanusca-Pacaymayo(6-7 godz., +1100m). Dzień dzisiejszy to najtrudniejsza część naszego trekkingu. Podchodzimy 3-4 godz. na przełęcz Warmiwañusca(4215 m), skąd podziwiać można niesamowitą panoramę. Następnie zejście około 2 godzinne zejście do doliny Pacaymayo (3600m), gdzie spędzimy noc.

09/Dzień 7: Pacayamayo-Runcuracay-Sayacmarca-Phuyatamarca-Winay Wayna(ok.8-9 godz.,+500m). Po ok. 1 godz. docieramy do odkrytego w 1915r. kompleksu archeologicznego Runcuracay. Następnie kontynuujemy marsz, aż do położonej na 3950 m przełęczy, skąd ogladać można panoramę doliny Pacaymayo, oraz gór Pumasillo (6000m) i Veronica (5700m). Zejście z przełęczy do kolejnego kompleksu archeologicznego Sayacmarca (3540m) i Chaquicocha, tu zjemy obiad. Po krótkim odpoczynku, wyruszamy w kierunku kolejnych ruin zwanych Phuyu Patamarca (3650m), skąd zobaczymy już górę Machu Picchu. Następnie w dol ok.1000m i docieramy do naszego obozu w Winayhuayna(2700m), gdzie mamy kolejny nocleg.

 

10/Dzień 8: Winay Wayna-Machu Picchu-Cuzco. Wczesna pobudka, zapewni nam dobre miejsce w kolejce do bram Machu Picchu, które podziwiać będziemy mogli przy wschodzie słońca. Następnie wizyta i zwiedzanie samego kompleksu archeologicznego, które odbędzie się z przewodnikiem(ok. 2-3 godz.) Potem powrotny bus do Aguas Calientes, skąd pociągiem wrócimy do Cuzco, nocleg.

11/Dzień 9: Pobyt w Cuzco, czas wolny na odpoczynek i indywidualne zwiedzanie

12/Dzień 10: Dzisiejszy dzień zaczynamy już o 3 rano, wyruszając na spotkanie słynnych „Rainbow Mountains”. Dobrze zaaklimatyzowani po Machu Picchu wyruszamy na 2 godzinna wycieczkę, która z 4600m wyprowadzi nas na jeden z najpiękniejszych widoków ”Kolorowych Gór”(wys. max. 5200m).

13/Dzień 11: Popołudniowy transfer na lotnisko i przelot do Limy i wylot do Polski

14/Dzień 12: Powrót i zakończenie wyjazdu.

Ze względu na limity wejść na Inca Trial(max.400 osób dziennie), konieczne jest dokonywanie rezerwacji z bardzo dużym wyprzedzeniem. Poprzednio wrześniowy termin zamknięty został na początku marca.

 

Koszt 1900USD obejmuje:

– transport lotnisko hotel

– przejazd busem z Cusco do Huallabamba, pociąg do Ollantaytambo, bus do Cusco

– przewodnicy, kucharz i obsługa trekkingu

– zakwaterowanie w Cuzco: hotel klasy turystycznej, pokoje 2 os. w miarę możliwości ze śniadaniem

– wyżywienie podczas trekkingu (codziennie : śniadanie, obiad, kolacja)

– bilet wstępu do Machu Picchu, na Inca Trial

– zakwaterowanie w namiotach podczas całego trekkingu

– wycieczki z Cuzco w dniach 3, 4, 10

 

Koszt nie obejmuje:

– przelotu do Cusco ok 4500PLN

– mozliwość przekazania do 7kg bagażu obsłudze, w tym waga materaca do spania ok.1kg, koszt to 80$

– zimne napoje

– wejście do gorących wód, tam gdzie to możliwe(ok.5 soles)

– sprzętu turystycznego: śpiwór

Ze względu na obecną sytuację związaną z COVID, zaleca się indywidualne wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji zarówno biletów jak i samego pobytu.

Szczegóły

Start:
3 września 2022
Koniec:
14 września 2022
Koszt:
1900$

Miejsce

Miejsc 14, pozostało wolnych 14