Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Madagaskar.

7 czerwca 2024 - 21 czerwca 2024

1490E

Madagaskar jest po Grenlandii, Borneo i Nowej Gwinei czwartą, co do wielkości wyspą na świecie. Jest też miejscem niezwykłym, z unikatowąflorą i fauną, które są efektem wczesnego oddzielenia się wyspy od kontynentu afrykańskiego. Nosy Be, gdzie spędzimy większość czasu, jest położoną na północny-zachód od wybrzeża Madagaskaru, małą, urokliwą wyspą. Ciepła woda, plaże pokryte białym piaskiem i brak hoteli molochów, pozwalają na pełny relaks i wypoczynek. Wody wokół Nosy Be są też wyjątkowym miejscem na podziwianie rekinów wielorybich, które w okresie swojej migracji, w miesiącach październik i listopad, przepływają wzdłuż wyspy Nosy Be i wówczas prawdopodobieństwo ich spotkania jest naprawdę bardzo duże.


Program:
18/Dzień 1: Przelot na Madagaskar, bezpośrednio z Warszawy, lub z przesiadką, w zależności od aktualnie dostępnych lotów
19/Dzień 2: Przylot na wyspę Nosy Be, gdzie postaramy się pozostawić nasz sprzęt nurkowy. Przejazd do portu, skąd ok 1 godz. popłyniemy szybką motorówką na główną wyspę Madagaskar do Ankifity. Przejazd ok. 3-4 godz. do Ambilobe, jeśli czas pozwoli zatrzymamy się na zwiedzanie plantacji wanilii, kawy, czy kakao. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
20/Dzień 3: Cały dzień przeznaczamy na zwiedzanie niezwykłego, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha, którego niezwykłą atrakcją są „lasy” wapiennych, ostrych iglic , nazywanych przez miejscowych tsingy. Powrót na nocleg w hotelu.

21/Dzień 4: Odwiedzimy dziś miejsce absolutnie bajkowe, zwane Tsingy Rouge. Najpierw glądniemy z góry przepiękny czerwony canyon, a następnie zejdziemy na dół, aby z bliska podziwiać pomarańczowo-czerwone skały. Przejazd ok 4-6 godz do Diego Suarez, zakwaterowanie w hotelu.

22/Dzień 5: Dziś w planach zwiedzanie National Park Montagne de Ambre, czyli kilkugodzinny spacer w poszukiwaniu lemurów, kameleonów i innych przedstawicieli endemicznej flory i fauny Madagascaru.

23/Dzień 6: Długi 6-7 godz. przejazd do Ankify, skąd motorówką wracamy na wyspę Nossy Be. Mieszkać tu będziemy w kameralnym, położonym przy samej plaży hotelu, a od bazy nurkowej dzielić nas będzie odległość zaledwie kilkudziesięciu metrów

24/30/Dzień 7-13: Pobyt na wyspie, pakiet 10 nurkowań, pośród pięknych ogrodów olbrzymich gorgonii, zamieszkały przez tysiące ryb wrak, oraz spotkania z rekinem wielorybim.

31/Dzień 14: Przejazd na lotnisko i wylot do Europy
01/Dzień 15: Powrót do domu, zakończenie wyjazdu.
Koszt wyjazdu 1790E zawiera(osoba nienurkująca koszt 1490E)*
* dopłata 120E/os. do apartamentu na 1 piętrze w hotelu na Nosy Be(są 2 apartamenty, są dużo większe, z balkonem i pieknym widokiem na ocean.)
– zwiedzanie Madagaskaru: speed boat, przejazdy autem 4×4, noclegi w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2 osobowe z łazienką, 3 posiłki dziennie, wstęp do Parków Narodowych, opiekę lokalnego przewodnika.
– Nossy Be: pakiet 10 nurkowań z łodzi, zakwaterowanie w pokoju 2 os. z łazienką, klimatyzacją i śniadaniem, transfery lotnisko hotel
Koszt wyjazdu nie zawiera:
– przelotu ok. 5000-6000pln
– posiłków niewymienionych, wraz z napojami
– napiwków
– sprzętu nurkowego(możliwość wypożyczenia ok. 50E za cały wyjazd)
– dodatkowych aktywności na Nosy Be
– ubezpieczenia turystycznego i nurkowego, które jest obowiązkowe
Program zwiedzania Madagaskaru, może się zmienić w zależności od pogody, stanu dróg itp.

Szczegóły

Początek:
7 czerwca 2024
Koniec:
21 czerwca 2024
Koszt:
1490E

Miejsce wydarzenia

Miejsc 12, pozostało wolnych 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *