Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Ajurweda w Indiach

28 października 2019 - 11 listopada 2019

$1670

Ajurweda jest świadomym dążeniem człowieka do pełnej, naturalnej równowagi ciała, ducha i umysłu. Opiera się na zróżnicowanych metodach naturalnego uzdrawiania. Od 5 tys. lat na południu Indii, przy pomocy wyciągów z ponad 3000 różnych roślin i ziół, oraz różnych technik masażu, odpowiedniej diety i zabiegów oczyszcza się organizm z toksyn fizycznych i mentalnych. Uzupełnieniem tych zabiegów są codzienna yoga i medytacje. Nasza podróż uzupełnimy o zwiedzanie niezwykłego Hampi.

Wyjazd organizowany pod hasłem NO ALCO TOURS, nie używamy alkoholu w czasie całej podróży!
Ale bawimy się na 100%!

NO ALCO TOURS to gwarancja pewności i spokoju spędzenia Waszego urlopu i wykorzystania w 100% czasu na podziwianie piękna otaczającego nas świata. Sam podróżuje od zawsze ale ponad 3 lat podróżuję już bez alkoholu i dzięki temu, każdy kolejny mój wyjazd jest dłuższy i ciekawszy – nie tracę już więcej pięknych chwil.
Propozycje wyjazdów „NO ALCO TOURS”, to turystyka aktywna, przygotowana dla ludzi, dla których ciekawość i chęć poznawania świata, możliwość spędzenia nocy na bezludnej plaży, czy w prostym górskim schronisku, znaczy dużo więcej niż ilość hotelowych gwiazdek. Od wielu już lat z Grześkiem Zielińskim wspólnie podróżujemy. Wspólnie będziemy wybierać miejsca i przygotowywać dla Was wyjazdy, na których razem z Wami przeżywać będziemy wiele wspaniałych chwil. Formułę wyjazdu Państwo znacie – WYJAZD JEST BEZ ALKOHOLU – nie chcemy nigdy łamać tej reguły. Chcemy z niej zrobić atut, który będzie wyróżniał zarówno nas jak i Was, ludzi, którzy zdecydują się w ten sposób spędzić z nami swój wolny czas.

Marcin Łukasiewicz – podróżnik, twórca No Alco Tours

Program:

28/Dzień 1: Przelot z Krakowa, lub Warszawy do Mumbai w Indiach

29/Dzień 2: Poranny krótki już przelot do Hubli. Stąd mamy do pokonania ok.140km do Hampi, co w warunkach indyjskich może nam zająć 3 do 6 godz. Przyjazd zakwaterowanie w hotelu, nocleg(hotel Clarks Inn Hampi, lub podobny)

30-31/Dzień 3/4: Zwiedzamy dawną stolicę Królestwa Vijayanagara, która w czasach swojej świetności była drugim po Pekinie, największym miastem średniowiecznego świata.

01/Dzień 5: Lot powrotny do Mumbai i przelot na południe Indii, na lotnisko Trivandrum, nocleg.

02/Dzień 6: Krótki ok. 50 km przejazd do ośrodka Anantya Resort w stanie Tamil Nadu. Zakwaterowanie, ustalenie programu zabiegów. Lunch i po południowy pierwszy zabieg ajurwedyjski.

03-09/Dzień 7-13: Pobyt w ośrodku, realizacja pakietu zabiegów ajurwedyjskich „odmładzenie”, odpoczynek, relaks.

10/Dzień 14: Konsultacja i zalecenia lekarza. Po lunchu wyjazd do Trivandrum i przelot do Mumbai. Nocny wylot do Polski.

11/Dzień 15: Powrót do Polski i zakończenie wyjazdu.

Anantya Resort to piękny, położony bezpośrednio nad jeziorem Chittar, z pięknym widokiem na Ghaty Zachodnie, ośrodek ajurwedy.

Klasyczna terapia ajurwedyjska odmładzanie: Pojęcie ajurweda składa się z połączenia słów pochodzących z Sanskrytu:„Ayur” – życie i „Veda” – wiedza, opisuje indyjską sztukę leczenia słowami „wiedza o życiu”. Tradycje ajurwedy sięgają wiele stuleci wstecz. W nauce tej człowiek postrzegany jest jak całość, na którą składa się ciało, umysł i dusza. Harmonia tych trzech elementów to priorytet kuracji. W ajurwedzie chodzi nie tylko o leczenie dolegliwości, ale również o ogólny, zdrowy styl życia. Doskonała kuracja mająca na celu utrzymanie stanu zdrowia i wzmocnienie systemu immunologicznego, w przypadku nadciśnienia, stresu, wypalenia, zaburzeń snu, migreny, schorzeń serca i układu krwionośnego, astmy, chorób skóry, nadwagi, cukrzycy, alergii, artretyzmu, zaburzeń trawienia i wielu więcej. Po kuracji, ajurwedyjskie lekarstwa zgodnie z zaleceniami lekarza, do nabycia odpłatnie na miejscu.

Koszt wyjazdu 1670 usd zawiera:

– pobyt i zwiedzanie Hampi, w tym zakwaterowanie ze śniadaniem, transport, opłaty za wstęp, lokalny przewodnik

przejazd z lotniska do ośrodka ayurwedy

– zakwaterowanie w Anantya: 2 os. komfortowe domki z werandą, łazienką i klimatyzacją.

– 1 x warsztaty gotowania zgodnego z zasadami ayurwedy

– pełne wyżywienie ajurwedyjskie

– konsultacja z lekarzem ajurwedyjskim, ustalenie typu konstytucji, stworzenie indywidualnego planu żywieniowego i zabiegowego

– 1-2 zabiegi ajurwedyjskie dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza, takie jak masaż całego ciała, głowy, stóp, polewanie czoła olejem, łaźnia parowa lub ziołowa

– codziennie joga/medytacja

– wycieczka do Padmanabhapuram Palace i do świątyni Thiruvattar Temple

– wycieczka na plantację kauczuku

– korzystanie z basenu zewnętrznego z leżakami i parasolami przeciwsłonecznymi

– wi-fi

Koszt wyjazdu nie zawiera:

– przelotu z Warszawy, lub Krakowa do Mumbai, Hubla, Trivandrum, w sumie ok. 3500pln.

– kosztów uzyskania wizy indyjskiej

– wyżywienia nie wymienionego

– opłat za fotografowanie/videofilmowanie

– opłat lotniskowych, o ile niezbędne

– napiwków i wydatków własnych

– innych wydatków, nie wymienionych w koszt zawiera

Szczegóły

Start:
28 października 2019
Koniec:
11 listopada 2019
Koszt:
$1670

Miejsce

Ilość wolnych miejsc 12, pozostało wolnych 8