Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Cypr, wrak Zenobia i inne

12 sierpnia 2020 - 19 sierpnia 2020

860E

Cypr jest miejscem silnych kontrastów i to nie tylko tych grecko – tureckich. Znaleźć tu możemy piękne plaże, malownicze góry, znakomite wina i fascynujące zabytki. Miejsca zatłoczone, ale też prawie dzikie i odludne, pokryte piękna soczystą zielenią, albo zupełnie wypalone przez słońce. Znajdziemy tu również doskonałe przez cały rok warunki do nurkowania.

Program:

Dzień 1: Przelot do Larnaki Wizzair z Krakowa. Odbiór samochodu na lotnisku i ok. 1 godzinny przejazd w okolice Protaras w południowo-wschodniej części wyspy. Zakwaterowanie w prywatnej przepięknej willi basenem.

Dzień 2-9: Realizujemy 5 dniowy pakiet nurkowy, w tym 4 nurkowania na słynnym, zaliczanym do 10 najlepszych na świecie wraku Zenobia. Wybudowany w szwedzkiej stoczni, olbrzymi 170m prom zatonął w czasie swojego pierwszego rejsu w 1980 roku, tuż przy wejściu do portu w Larnace. W swoim pierwszym i niestety ostatnim rejsie przewoził ponad 100 ciężarówek, które zachowane w bardzo dobrym stanie, wciąż możemy oglądać nurkując na tym wraku. Nurkowania na Zenobii, ze względu na większą 18-40 m głębokość wymagają już odpowiedniego doświadczenia i posiadania uprawnień AOWD.

Dla nurków z nieco mniejszym doświadczeniem, oferujemy kilka mniejszych, łatwiej dostępnych wraków, oraz kilkanaście nietrudnych, doskonałych i bardzo ciekawych miejsc nurkowych jak np.: Greko Caves, czy Canyon.

Dzień wolny od nurkowania i wieczory wykorzystamy na odpoczynek przy basenie, degustacji wspaniałej greckiej kuchni, picie drinków i wycieczki po wyspie.

Dzień 10: Wylot do Polski, powrót i zakończenie wyjazdu.

Koszt wyjazdu 860E zawiera:(osoba nie nurkująca 550E)

– pakiet 10 nurkowań, w tym 4 na Zenobii

– zakwaterowanie w willi z basenem

Koszt nie zawiera:

– przelotu ok. 800zł z bagażem

– wyżywienia

– wypożyczenie auta z ubezpieczeniem, oraz paliwem ok. 60E/os

– wstępów do zwiedzanych obiektów

– ubezpieczenia nurkowego i turystycznego

Szczegóły

Start:
12 sierpnia 2020
Koniec:
19 sierpnia 2020
Koszt:
860E

Miejsce

Wolne miejsca na zapytanie