Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Góry Simien, Etiopia SNM

8 listopada 2020 - 20 listopada 2020

1680USD

Góry Simien, Etiopia.

Góry Simien, to najwyżej położona sawanna świata. Oferują nam malownicze, poprzecinane dolinami i pokryte trawami płaskowyże, postrzępione szczyty górskie, endemiczne gatunki zwierząt, kontakt z dziką przyrodą, lokalną społecznością i jedne z najpiękniejszych w świecie widoków. Uzupełnieniem naszego wyjazdu będzie zwiedzanie unikatowych w skali świata, monolitycznych kościołów w Lalibelli.

PROGRAM:

08/Dzień 1: Przelot do Addis Ababy.

09/Dzień 2: Poranny ok. 1 godzinny przelot do Lalibeli. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem wyście do jednej z lokalnych restauracji.

10-11/Dzień 3-4: Zwiedzanie, niezwykłych, wpisanych na listę UNESCO, monolitycznych kościołów w Lalibelli i jej okolicach.

12/Dzień 5: Krótki lot do Gondar. Przejazd ok. 140km do Debark, skąd po załatwieniu niezbędnych formalności wyruszymy do Parku Narodowego Simien. 2 godzinny marsz i nocleg w Sankaber.

13/Dzień 6: Przejście grzbietem Sankaber, w dolinę rzeki Koba, doprowadzi nas do wsi Geech, gdzie spędzimy noc na lokalnym campie. Czas przejścia 5-7 godzin

14/Dzień 7: Dziś dojdziemy do Chenek(7-8 godz.). Przechodząc przez Enatye, osiągniemy wysokość 4000m. Stąd podziwiać będziemy przepiękną panoramę Gór Simien. Zejście na nocleg do Chenek na wys. 3600m, gdzie zobaczymy słynne Gelada, pawiany o krwawiącym sercu.

15/Dzień 8: W dniu dzisiejszym wejdziemy na drugi, pod względem wysokości szczyt w Górach Simien – Buhit(4430m). Schodząc, przekroczymy rzekę Meshela i spędzimy noc w Ambiquo(3200m). Czas przejścia ok. 8 godzin.

16/Dzień 9: To najdłuższy i najbardziej wymagający dzień naszego trekkingu, ok 9-10 godz. marszu. Jeszcze przed świtem wyruszymy w kierunku Ras Dashen  4560m. Przechodząc przez wieś Mizma, zaczniemy dość ostre podejście w kierunku szczytu. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, zejdziemy na nocleg na nasz camp w Ambiqua. Wyjście i powrót do tego samego miejsca, daje nam komfort wyboru. Jeśli ktoś nie będzie czuł się dobrze i pewnie, nie musi iść na szczyt, będzie mógł w namiocie poczekać na powrót grupy.

17/Dzień 10: Wędrując zboczem Buhit, schodzimy na nocleg w Chenek na wysokości ok. 3600m(ok. 6-7 godzin).

18/Dzień 11: Po śniadaniu wracamy do Gondar. Popołudniowe wyjście na zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO zabytków miasta.

19/Dzień 12: Przelot do Addis Ababy, wylot do Polski

20/Dzień 13: Powrót i zakończenie wycieczki.

Koszt wyjazdu 1680USD zawiera:

– przejazdy lotnisko – hotel, park narodowy

– noclegi w pokojach 2 osobowych, ze śniadaniem:

Addis Ababa – hotel Kaleb, lub podobny

Gonder – hotel Gonder Plaza, lub podobny

Lalibela – hotel Top Twelve, lub podobny

– trekking w Górach Simien:

opłaty parkowe

lokalny przewodnik i pomocnicy, w zależności od wielkości grupy

scout-strażnik, ochroniarz, wymagany przepisami PN

kucharz z pomocnikiem

namioty, materace, sprzęt biwakowy

muły do noszenia bagażu max 10kg/osoba

– Lalibela:

opłaty wstępu do zwiedzanych kościołów

transport w czasie zwiedzania

przewodnik, język angielski

Koszt nie zawiera:

– przelotu do Addis Ababy, Gondar i Lalibelli, w sumie ok. 3000-3500pln

– posiłków nie wymienionych

– napiwków

– wszystkich innych wydatków nie wymienionych w koszt zawiera

Szczegóły

Start:
8 listopada 2020
Koniec:
20 listopada 2020
Koszt:
1680USD

Miejsce

Ilość miejsc 18, pozostało wolnych 2