Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Socotra

11 lutego 2022 - 22 lutego 2022

3550$

Socotra to wyspa zupełnie nie z naszej planety. Leży na Oceanie Indyjskim, niecałe 400 kilometrów o wybrzeży Afryki i jest miejscem, które zapodziało się gdzieś w procesie ewolucji i pozostało inne niż cała reszta naszej Ziemi. Uwodzi niesamowitym pięknem cudownych piaszczystych plaż i skalnych wąwozów. Nie znajdziemy tu już dinozaurów, ale jest za to kilkaset, występujących tylko na tej wyspie, endemicznych gatunków flory i fauny.

Proponowany wyjazd realizowany  będzie w bardzo prostych, spartańskich warunkach. Na wyspie wciąż brak jest bankomatów, hoteli, bieżącej wody, czy nawet campingów z prawdziwego zdarzenia. Nocować będziemy w namiotach(jedynie pierwszy i ostatni nocleg w hotelowym łóżku), jeść przygotowane na ognisku przez naszego kucharza posiłki i nurkować w miejscach, które dotychczas widziało niewielu.  Miejsca, które odwiedzimy są tak niezwykłe, że pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Program:

11/Dzień 1: Bezpośredni lot z Katowic do Abu Dhabi, przejazd do hotelu, nocleg

12-13/Dzień 2-3: Zwiedzanie Abu Dhabi i Dubaju z polskim przewodnikiem, nocleg w hotelu w Abu Dhabi. Program zwiedzania obejmuje ok.6 godzinne zwiedzanie najciekawszych atrakcji każdego z miast

14/Dzień 4: Przelot na Socotrę. Na lotnisku spotkamy się z naszym przewodnikiem, który zawiezie nas do hotelu. Szybki lunch i resztę dnia spędzimy na kąpieli w morzu i podziwianiu zachodu słońca na pięknej plaży Delisha. Po powrocie wybierzemy się na wspólną kolację w którejś z lokalnych knajpek nieopodal.

15/Dzień 5: Dziś przed nami pierwsze 2 nurkowania(dla osób nie nurkujących pływanie z fajką), na jednych z najbogatszych rafach całego Archipelagu i obszaru chronionego Di Hamri. Wyjeżdżamy wcześnie rano, spakowani na kilka kolejnych dni. Di Hamri jest jedną z największych raf całego archipelagu, gdzie zanurkujemy z brzegu, lub z łodzi. Oprócz wielu gatunków drobnych ryb rafowych zobaczymy tu również papugoryby, mureny żółwie i raje. Czas pomiędzy nurkowaniami to relaks na plaży. Kiedy my będziemy pod wodą, nasza ekipa zadba o przygotowanie dla nas posiłków i namiotów na nocleg.

16/Dzień 6: Jedziemy na północny wschód wyspy, do morskiego rezerwatu Rush. Tutaj nurkować będziemy 2 razy z łodzi, na rozciągającej się na ponad kilometr od brzegu, pełnej korali i ryb, rafie w zakresie 10-18m głębokości. Nocleg na campie w Arsal.

17/Dzień 7: Celem naszej dzisiejszej wędrówki jest największa na wyspie laguna Qaria i chroniony obszar Homhil. Jest to miejsce zatrzymane w czasie, którego sceneria i  atmosfera to prawdziwa opowieść o prehistorii naszej planety. Pełno tu endemicznych drzew smoczych i butelkowych, oraz naturalnych basenów wypełnionych słodką, krystalicznie czystą i zimną wodą.

18/Dzień 8: Kolejne 2 nurkowania w Arsal, nocleg na campie w Aher.

19/Dzień 9: Dziś jedziemy na zachodni kraniec wyspy do Qalansia, skąd wynajętą łodzią popłyniemy do „złotych piasków” zatoki Shuaab. Towarzyszyć nam będą fruwające nad nami kormorany i płynące przed łodzią delfiny. Zanurkujemy 2 razy na największym, spoczywającym na 25-27metrach wraku statku „Sunrise”. Ten leżący na piaszczystym dnie zatoki wrak, przez lata porósł koralami tworząc sztuczna, zamieszkała przez setki ryb rafę. Reszta dnia to relaks i spacery po oszałamiająco pięknej plaży zatoki  Shuaab. Wieczorem rejs powrotny na nocleg do Qalansia.

20/Dzień 10: Po śniadaniu uzbrojeni w napęd 4 x 4 wyruszymy na płaskowyż Dixam, miejsce, które upodobały sobie słynne sokotrańskie drzewa smocze. Zatrzymamy się aby do podziwiać niezwykłe formacje skalne Canyonu Derhur. Następnie ruszamy w podróż na południe wyspy, na spotkanie Oceanu Indyjskiego i niezwykłych usypanych przez monsunowe wiatry wydm. Po drodze zatrzymamy się i zjemy lunch w malowniczej, pełnej stalagmitów jaskini Dagub. Komu sił starczy może wspiąć się na jedną z wydm, widok jaki roztacza się z góry, z pewnością wynagrodzi włożony we wspinaczkę trud. Powrót na ostatni nocleg do hotelu.

21/Dzień 11:  Śniadanie i żegnając się z Sokotrą jedziemy na lotnisko. Krótki lot do Emiratów przeniesie nas na kilka godzin do cywilizacji, wygodnych łóżek i bieżącej wody. Przejazd do Dubaju, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Wieczorny wylot

22/Dzień 12: Powrót do Polski

Koszt wyjazdu: 3550usd osoba nie nurkująca

                                4050usd osoba nurkujaca,

zawiera:

– przelot ze Zjednoczonych Emiratów na Socotre

– transfery z na lotnisko w Abu Dhabi         

– 2 dni zwiedzania Abu Dhabi i Dubaju, w tym transport, polski przewodnik, bilety wstępu poza wjazdem na Burj Khalifa ok. 60USD

– zakwaterowanie:

3 x hotel Abu Dhabi

1 x hotel Abu Dhabi, pobyt dzienny

2 x hotel Socotra

5 x Socotra camp/namiot

– przejazdy jeepami 4 x 4

– obsługę kierowcy, kucharza i lokalnego przewodnika

– wyżywienie na Socotra 3 x dziennie, w tym wodę, bez kolacji w pierwszym i ostatnim dniu

– wszelkie opłaty za pobyt na terenach chronionych i rezerwatach

– pakiet 8 nurkowań, w tym butle i balast

 Koszt wyjazdu nie zawiera:

– bezpośredniego przelotu do Abu Dhabi ok. 1400pln z bagażem

– wizy jemeńskiej ok. 150usd

– posiłków nie wymienionych

– ubezpieczenia nurkowego i turystycznego

– napiwków ok.50-100usd

– wszystkich wydatków nie wymienionych w koszt zawiera

 

 

Szczegóły

Start:
11 lutego 2022
Koniec:
22 lutego 2022
Koszt:
3550$

Miejsce

Miejsc 12 pozostało wolnych 3