Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Zanzibar

12 listopada 2021 - 24 listopada 2021

1950$

Zanzibar jest położoną u wybrzeża Afryki Wschodniej, należącą do Tanzanii wyspą. Mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej stworzyły tutaj, niezwykły koloryt zamieszkującego Zanzibar ludu Suahili. To miejsce, gdzie życie toczy się swoim odwiecznym tempem, a pojęcie czasu nabiera zupełnie innego wymiaru. Wyspa, od dawna znana z uprawy przypraw, oraz z jednych z najładniejszych na świecie plaż i miejsc do nurkowania, pozostaje wciąż miejscem niezalanym przez tłumy turystów.

Program:

11/Dzień 1: Wylot z Warszawy do Tanzanii, przez któryś europejskich portów przesiadkowych

12/Dzień 2: Przylot na Zanzibar, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny.

13-21/Dzień 3-11: Pobyt na Zanzibarze, to korzystanie z uroków wspaniałej pogody, ciepłej wody i przysmaków lokalnej kuchni. W tym czasie realizujemy 5-cio dniowy pakiet, obejmujący 10 nurkowań. Czas poza znurkowaniami i wypoczynkiem, wykorzystamy na wycieczkę do Stone Town, gdzie niezwykły labirynt wąskich uliczek poprzetykany jest sklepikami i kawiarniami. Jest tu oczywiście targ z warzywami, owocami i rybami. Warto również odwiedzić stary targ niewolników i House of Wonders, pałac przerobiony na muzeum. Wieczorem największą atrakcją Stone Town jest bez wątpienia targ jedzeniowy, pełen owoców morza i innych lokalnych przysmaków. Koleją propozycją jest Spice Garden – czyli plantacja przypraw. Plantacja to dość szumna nazwa, bo tak naprawdę wygląda ona jak ogród. Przewodnik oprowadza nas i opowiada o roślinach, które znamy na co dzień, ale nie zawsze wiemy jak wyglądają w naturze. Na końcu oczywiście jest sklep, gdzie można kupić lokalne przyprawy.

22/Dzień 12: Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Stone Town, wylot do Polski

23/Dzień 13: Powrót do Polski, zakończenie wyjazdu.

Koszt wyjazdu zawiera:

– 1950usd osoba nurkująca w pokoju 2-os

– 2150usd osoba nurkujaca w pokoju single

– 1560usd osoba nie nurkująca w pokoju 2-os

– 1780usd osoba nienurkująca w pokoju single

– transfery lotnisko hotel

– pobyt na Zanzibarze: 10 noclegów w pokoju 2 osobowym

– pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja – bez napojów.

– pakiet 10 nurkowań

– opiekę polskiego instruktora nurkowania

– wycieczkę do Stone Town

– wycieczkę do Spice Garden

Cena nie obejmuje:

– przelotu na Zanzibar ok. 2600-3000pln

– napojów do posiłków

– alkoholu

– wizy tanzańskiej ok. 50$

– napiwków i wydatków osobistych

– sprzętu do nurkowania

– ubezpieczenia turystycznego i nurkowego obowiązkowe

 Hotel. W trakcie pobytu na Zanzibarze mieszkać będziemy w hotelu na północno-wschodniej części wyspy w pięknej i spokojnej okolicy. Sunshine Marine Lodge jest nowym, kameralnym, w pełni komfortowym hotelem. Położony z dala od innych hoteli na pięknym klifie, bezpośrednio przy morzu, zapewnia relaks i wypoczynek w spokojnej atmosferze. Zakwaterowanie w wolnostojących bungalowach, w każdym znajduje się 4 dwuosobowe pokoje(2 na parterze, oraz 2 na górze), z dużym dwuosobowym łóżkiem, lub 2 łóżkami oddzielnymi. Każdy pokój posiada własną łazienkę z prysznicem i toaletą. W pokojach nie ma klimatyzacji, zbudowane one zostały w sposób bardzo nowatorski i ekologiczny, umożliwiający wykorzystanie wiejącego od morza chłodnego wiatru.

Nurkowania. Zanzibar posiada ciekawe i bogate rafy z typową dla równikowych rejonów Oceanu Indyjskiego florą i fauną. Najczęściej spotykane są żółwie, obecne w zasadzie przez cały rok. Rekiny wielorybie, jak i wieloryby (Humpback), oraz manty występują sezonowo. Sezonem na rekiny wielorybie jest wrzesień oraz marzec. Większość miejsc nurkowych jest dość płytka. Średnia głębokość to około 16-18 m. Wyjątkiem są nurkowania wokół Atolu Mnemba, który jest najbardziej znanym i atrakcyjnym miejscem nurkowym na Zanzibarze, oraz w okolicy Leven Bank. Głębokość na Leven Bank waha sie od 20 do 50 metrów, i daje duże szanse na spotkanie rekinów i  dużych ryb głębinowych. W czasie pobytu zrealizujemy 5-cio dniowy pakiet, obejmujący 10 nurkowań: przy wyspie Mnemba, oraz w okolicy Nungwi. Szczegółowy plan nurkowań będzie ustalany na bieżąco w zależności od warunków pogodowych i pływów. Temperatura wody wynosić będzie ok. C, pianka 3 lub 5 mm powinna wystarczyć w zupełności.

 

 

Szczegóły

Start:
12 listopada 2021
Koniec:
24 listopada 2021
Koszt:
1950$

Miejsce

Brak wolnych miejsc.